Bouda

Nabízíme pro naše hosty netradiční posezení v naší boudě se sluneční terasou a výhledem do zahrady. Najdete zde třeba naražený sud piva, které si po celý rok můžete sami natočit, dále výběr místních pálenek, vín a malé občerstvení. V zimních měsících boudu vyhřejete kachlovým sporákem, na kterém si můžete zkusit i něco uvařit. Pokud jste odvážnější, máme tu hliněnou pec, třeba na pečení různých placek či chleba. Součástí boudy je také knihovna, vyberte si knížku, která vás zaujme a relaxujte v houpací síti, na dece pod stromem nebo jen tak na lehátku. Děti tu najdou několik karetních, deskových nebo venkovních her. Pokud potřebujete pracovat online, není nic snadnějšího než pohodlně zasednout ke stolu, občerstvit se něčím ze samoobslužného baru a nerušeně se věnovat své práci.

Samoobslužný bar v boudě

V našem baru máme naražen soudek piva z místního rukodělného pivovaru Žumberk. Pivo si můžete točit sami po celý den a noc i celý rok. V nabídce dále najdete výběr pálenek a likérů z vyhlášené Svachovy Lhotky, 100% ovocné šťávy ze sadů ze Lhenic, přičemž oblast Lhenicka je nazívána také zahradou jižních Čech. Pro milovníky vína máme připravená vína z vinařství Čapka. Hosté si velmi oblíbili specialitu našeho kamaráda Rosti Lhotského, který mimo med a další včelí produkty vyrábí dva druhy medových likérů Čmelaxa a Včelaxa. Sortiment baru také doplňují tradiční klobásy z místního řeznictví ve Velešíně, utopenci a nakládaný sýr.

Sluneční terasa

Za slunečného počasí ať už v létě či v zimě v teplém oblečení a pod dekou, si můžete užívat krásné západy slunce na lehátku nebo pozorovat hvězdné nebe. Je to skvělé místo pro seznámení se s ostatními hosty při skleničce něčeho dobrého. Romantiku místa umocní zapálené svíce a vůně vykuřovadel.

Knihovna

Vyberte si knížku, která Vás zaujme a relaxujte v houpací síti, na lehátku nebo na dece pod stromem. Na výběr je rozmatité množství knih od nejrůznějších autorů. Stačí se jen začíst.

Hliněná pec

Pec je vyrobená z čisté kamnářské hlíny. Teplota pece a jejího šamotového dna dosahuje až 400 °C. Roztopení trvá přibližně jednu hodinu. Oheň se rodělává pomocí smrkového a bukového dřeva přímo na šamotovém dnu pece (dřevo je volně k dispozici pod pecí). Ve chvíli, kdy klenba pece získá bílou barvu, je připravená na pečení. V tento okamžik je třeba dřevo uvnitř pece rozhrnout kokosovým kartáčem do stran pece a je možné vkládat placky. Jak bude teplota postupně slábnout, je to správný moment na sázení chleba, který by se při vysokých teplotách spálil. V případě, že se pečení protáhne, lze dále udržovat oheň a vysokou teplotu pro pečení placek tím, že přikládáme dřevo.

Ohniště a gril

K venkovskému pobytu samozřejmě patří ohniště, kde si můžete opéct špekáčky, ugrilovat maso nebo ryby či zeleninu. Čerstvé ryby nakoupíte v blízkých sádkách ve Chvalšinách (vesnička pár minut od našeho ubytování). Vyzkoušeno :-)
V případě, že nepotřebujete k přípravě vašeho pokrmu celé ohniště, máme tu velký přenosný gril.

Ať už se rozhodnete připravit si oběd na ohni nebo si uděláte krásný večer za svitu hvězd Dřevo je volně k dispozici, nechybí jehlice na špěkáčky a rošty na ryby

Snídaně

Kvalitní a chutná snídaně odstartuje každý příjemný den v našich apartmánech. Vyberte si snídani podle své chuti a my vám ji rádi přineseme až do postele. Říká se, že snídaně je základ. My se toho držíme a připravujeme pro své hosty celou škálu nejrůznějších snídaní, od dietních až po velmi vydatná snídaňová menu. U nás najdete snídani podle svých chutí. V případě speciálních požadavků na stravu a různých omezení, nás stačí kontaktovat předem a domluvit si snídani na míru (vege, vegan, bezlepková, bezlaktozová dieta, atd.). Snídaně se neposkytují v době letních prázdnin.

1. Zdravá snídaně:bio jogurt, musli, míchaná vajíčka 2ks s pažitkou, pečivo, máslo, bio mléko 0,2l, marmeláda, med, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 190,-Kč

2. Vajíčka na špeku: míchaná vajíčka 4 ks, na domácím špeku s pažitkou, zelenina, pečivo, máslo, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 175,-Kč

3. Párky: párky 4 ks, zelenina, hořčice, pečivo, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 170,-Kč

4. Kontinentální snídaně: tvrdý sýr, uzenina, zelenina, pečivo, máslo, marmeláda, med, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 185,-Kč.

5. Vařená vejce: vajíčka naměkko/natvrdo, 4ks, zelenina, pečivo, máslo, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 155,-Kč

6. Talíř s uzeninou: uzeninový talíř, zelenina, pečivo, máslo, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 175,-Kč

7. Chléb s medem: med, máslo, pečivo, ovoce, ořechy, bio mléko 0,2l, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 150,-Kč

8. Chléb s tvarohem a pažitkou: bio tvaroh, pažitka, pečivo, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 150,-Kč

9. Chléb s povidly: domácí povidla, máslo, pečivo, ovoce, ořechy, bio mléko 0,2l , káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 150,-Kč

10. Míchaná vajíčka: míchaná vajíčka s pažitkou 4ks,zelenina, máslo, pečivo, bio mléko 0,2l, marmeláda, med, káva nebo čaj, voda s citronem a mátou / 175,-Kč.

11. Skořicová rozetka 1ks  s ovocem, ořechy, káva nebo čaj voda s citronem a mátou  135,-Kč 

12. Skořicová rozetka 2ks  s ovocem, ořechy, káva nebo čaj voda s citronem a mátou  175,-Kč 

13. Veganská -  nutné objednat minimálně jeden týden předem. Zvollit můžete z těchto možností:

       vegan pečivo, hummus, vegan jogurt, musli, vegan mléko dle aktuální nabídky, ovoce, zelenina, tofu, marmeláda, med, káva, čaj, voda s citronem a čerstvou mátou, na dalších možnostech je možné se předem domluvit.  Cena od 160-260,-Kč dle zvolených možností

                                 

Zázemí pro děti

Rodiče velmi ocení rozsáhlou zahradu s potůčkem a mnoha ovocnými stromy a keři v bezpečí přírody. Děti se často zabaví sami na pískovišti, v léte v malém bazénku, při deštivém počasí se stačí přesunout do boudy, kde je výběr různých deskových či karetních her. V zahradě si můžete roztáhnout deku pod stromy a udělat si malý picnick, využít lehátek nebo několika houpacích sítí natažených mezi stromy. Pod střechou boudy si můžete zahrát stolní tenis.